Śmiertelność po hospitalizacji małżonka ad 9

Niezmierzalne niestabilne cechy par mogą jednak być trwałymi zakłóceniami stowarzyszenia, które obserwowaliśmy. Ograniczało nas również to, że nie wiedzieliśmy, czy partner zapewnił jakąkolwiek opiekę lub faktycznie przeżywał stres; bardzo duży zbiór danych, który był wymagany do naszego badania wpływu na śmiertelność, nie posiadał takich szczegółów. Interpersonalne efekty zdrowotne mają znaczenie kliniczne i polityczne. Najogólniej rzecz biorąc, jasne jest, że choroba lub śmierć danej osoby może mieć konsekwencje zdrowotne dla innych osób w jej sieci społecznej.31-34 Obserwacja ta z kolei oznacza, że wysiłki zmierzające do ograniczenia chorób, niepełnosprawności i śmierci mogą być samonapędzające się. , ponieważ zmniejszenie obciążenia tymi zdarzeniami u jednej osoby może przynieść korzyści kaskadowe dla innych. Opieka zdrowotna może rzeczywiście być bardziej efektywna społecznie i bardziej opłacalna, niż sugeruje się w pojedynczych przypadkach. Twórcy polityki o kolektywnej perspektywie, tacy jak instytucje rządowe lub ubezpieczeniowe, mogą się tym przejmować.
Nasze wyniki mogą również informować o dostarczeniu usług wsparcia. Szkolenie i pomoc małżonków, którzy służą jako opiekunowie, mogą obniżyć koszty, a także poprawić zdrowie pacjentów i partnerów 35. Nasza praca sugeruje, że takie interwencje mogą nawet zmniejszyć śmiertelność wśród partnerów. Nasza praca sugeruje również, że takie interwencje są szczególnie przydatne w przypadku niektórych chorób, takich jak udar i demencja. Co więcej, czas takich interwencji może być optymalnie dopasowany do najbardziej ryzykownych czasów dla partnerów – na przykład tuż po hospitalizacji małżonka. Wreszcie, ponieważ poważnie chorzy pacjenci sami dbają o zdrowie swoich bliskich, 36 mają oni istotny interes w złagodzeniu jakichkolwiek skutków własnej choroby na innych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez grant (R-01 AG17548-01) z National Institutes of Health (NIH).
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Jesteśmy wdzięczni Laurie Meneades za pomoc w programowaniu danych w budowaniu zestawu danych analitycznych; Felixowi Elwertowi za programowanie statystyczne i komentarze do rękopisu; oraz uczestnikom National Bureau of Economic Research Workshop on Aging and Disability za udzielenie pomocnych informacji zwrotnych (wspieranych przez grant NIH P-30 AG12810 oraz przez Mary Woodard Lasker Charitable Trust i Fundację Michaela E. DeBakeya).
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Opieki Zdrowotnej, Harvard Medical School i Paliatywnej Opieki, Departamentu Medycyny, Massachusetts General Hospital – zarówno w Bostonie (NAC); Wydział Socjologii, Uniwersytet Harvarda, Cambridge, Massachusetts (NAC); i Wydział Socjologii, Uniwersytet Pensylwanii, Filadelfia (PDA).
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr. Christakis w Departamencie Polityki Opieki Zdrowotnej, Harvard Medical School, 180 Longwood Ave., Boston, MA 02115 lub w [email protected].
Materiał uzupełniający
[przypisy: psycholog ursynów, niepokonani cda, maxon ]
[przypisy: fanipos ulotka, niepokonani cda, olej z pestek arbuza ]