Zasady i praktyka ultrasonografii w położnictwie i ginekologii

Ta książka składa się z 44 rozdziałów poświęconych wykorzystaniu sonografii diagnostycznej w położnictwie i ginekologii. Większość książki (31 rozdziałów) dotyczy położnictwa, z głównym naciskiem na ginekologię w 7 rozdziałach, na sonografię piersi w 1, na zagadnienia prawne w 3, a na instrumentację i fizykę w 2. Podstawowa siła i słabość dzieła wynikają z dużej liczby autorów – 64 odrębnych autorów. Niektóre rozdziały są zbyt skrócone, z krótkimi dyskusjami, a czasem bez obrazów ultradźwiękowych. Inne rozdziały zawierają skomplikowane szczegóły i są pisane z bardziej akademickiego punktu widzenia. Organizacja i wykonanie różnią się znacznie w zależności od rozdziału. Chociaż duża liczba autorów wprowadza pewną niespójność w stylu i treści, głębia wiedzy wielu współpracowników daje ostateczny produkt, który jest wart każdej straty z powodu różnorodności autorstwa.
Obrazy ultrasonograficzne są więcej niż wystarczające. Ilustracje i tabele są zwięzłe. Standardy i pomiary są szeroko dostępne dla różnych warunków. Odnośniki są całkiem dobre.
Ta książka jest jak gobelin na jej temat, utkany przez jednych z najlepszych w tej dziedzinie. Polecam go jako ogólną pracę referencyjną, a także jako podstawowy podręcznik dla osób, które dopiero rozpoczynają diagnostyczną sonografię, zarówno lekarzy, jak i ultrasonografów.
Thomas B. Jones, MD
Long Beach Pamiątkowy centrum medyczne, Long Beach, CA 90801

[podobne: bielenda professional sklep, fanipos ulotka, wetlandia ]